Potańcówka Międzypokoleniowa

Galeria: 
Burmistrzyni dzielnicy mówi do mikrofonu obok stoi dyrektor szkoły i ops
Para seniorów tańczy w kole utworzonym przez młodzież
Para taneczna na tle dekoracji kwiatów z napisem potańcówka międzypokoleniowa
Sala gimnastyczna udekorowana balonami pełna tańczących dzieci i seniorów
Seniorka tańczy z uczennicą liceum
Seniorzy tańczą z młodzieżą unosząc ręce w górę

Ach, co to był za bal! Potańcówka Międzypokoleniowa, która odbyła się w dniu 26.10.2023 r. w Szkole Podstawowej nr 92, zgromadziła na wspólnym parkiecie wielu mieszkańców naszej dzielnicy. Mali i duzi, młodsi i starsi, wspólnie bawili się przy muzyce, tańcząc, śpiewając, śmiejąc się i podziwiając tańce profesjonalnych par młodzieżowych. Nie zabrakło także pysznego poczęstunku.

Wydarzenie otworzyła Pani Renata Kozłowska – Zastępca Burmistrza Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy oraz Pani Marzena Rupniewska – Dyrektor SP 92.

Potańcówka była doskonałym przykładem, na współdziałanie Żoliborskich Partnerstw Lokalnych. Partnerzy z „Zatrasia i Rudawki” połączyli swoje siły: Szkoła Podstawowa nr 92 udostępniła salę, uczniowie szkoły przygotowali przepiękne dekoracje oraz taneczny pokaz. ADM Osiedla Zatrasie zapewniła napoje, ADM Osiedla Rudawka wsparła aktywnie działania promujące wydarzenie, Ośrodek Pomocy Społecznej skoordynował całe przedsięwzięcie. W imprezie udział wzięli także wolontariusze z LXIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Ignacego Witkiewicza, którzy bawili się wspólnie z seniorami, zachęcając do wspólnego tańca i udziału w konkursach.

Projekt został sfinansowany przy wsparciu Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu m.st. Warszawy.